Jacuzzi a vířivka, jaký je mezi nimi rozdíl?

Jacuzzi je název americké firmy, která vyrábí vířivé vany již mnoho let. Byla založena už v roce 1915 (před více než 100 lety) a postupem času toto její jméno zlidovělo. Lidé jím označují vířivky obecně.

Pokud tedy budeme vyhledávat vířivku na anglickém Google, jako vyhledávací výraz zadáme "jacuzzi", ne whirlpool, hot tub apod.

Co je tedy vířivka?

Vířivka (vířivý bazén, jacuzzi, spa, hot tub) je tedy vana s hydromasážním systémem s cirkulací vzduchu a tlakové vody. Umožňuje masážní a relaxační koupele.

Vířivky byly v minulosti využívány především k léčbě revmatického onemocnění v rehabilitačních centrech či nemocnicích. Kdo například docházíte na rehabilitace, určitě jste se s vířivkou setkali.

Postupem času se hydromasážní vany dostávaly i do domácností.

Vířivka proudem vody masíruje a tím regeneruje. Má blahodárné účinky na náš organismus, prohřívá celé tělo, zlepšuje krevní oběh a v neposlední řadě prospívá i naší pokožce a psychice.

Relaxace, masáže, vířivky apod. efektivně odbourávají stres a nervozitu. Není tedy divu, že se jsou každým rokem žádanější.

Druhy trysek vířivek

U vířivek rozdělujeme 2 druhy trysek: vodní a vzduchové:

  • Vodní trysky zajišťují hydromasáž, dělí se svou velikostí a průtokem vody (na bodové, rotační, nastavovací, atd…) jedná se o intenzivní masáž celého těla

  • Vzduchové trysky zajišťují tzv. perličkovou koupel. Vzduch se do trysek dostává za pomoci výkonného vzduchového kompresoru – tzv. blower – slouží především k relaxaci

Perličková koupel je koupel, při které se ve vaně vytváří ve vodě perličky vzduchu, které mají masážní efekt. Někdy se používá výraz „mokrá masáž“, „bublinková masáž“, „bublinková lázeň“, nebo „bublinková koupel“.

×

Splátková kalkulačka ESSOX