Zazimování vířivky? Není potřeba

Zazimování je odstavení vířivé vany z provozu v zimním období. Obsahuje 2 důležité kroky:

  1. odstavení od elektrického proudu
  2. vypuštění veškeré vody ve vířivce a připravit čerpadla na zimu

Důvody mohou být různé, od šetření spotřeby elektrické energie, odjetí na delší dobu do zahraničí, až po myšlenku, že se vířivka v zimě nepoužívá.

Vířivka je v zimě ideální

Mnoho lidí si mylně myslí, že mohou vířivku využívat pouze od jara do podzimu. To však není pravda.

Kvalitní vířivé vany mají dostatečnou izolaci pro udržení tepla i v zimních měsících. Vyhřívání na požadovanou teplotu již není tak cenově nákladné. Můžete si tedy pohodu relaxace vířivé vany užívati v zimě. Není nic lepšího, než se celí promrzlí naložit do horké lázně a nechat své tělo důkladně promasírovat do posledního svalu.

Není proto náhoda, že čím dál více wellness hotelů, především na horách, nabízí využití vířivek pro unavené lyžaře.

 Vodu určitě nevypouštět

Vířivku se doporučuje v zimním období nevypouštět. Stačí v ní upravit chemickou rovnováhu vody a vyčistit filtr. Poté vířivku přepnout do režimu SLEEP, kdy si vířivka sama udržuje svoji teplotu na protimrazovou úroveň a sníží filtrační cyklus.

Toto je nejefektivnější a nejšetrnější postup, který neohrožuje dlouhou životnost vašeho domácího wellness. Bez problémů můžete vířivku kdykoliv přepnout do režimu STANDART a plně využívat.

Raději se svěřte odborníkům

Pokud se přeci jen rozhodnete vířivku na zimu vypustit a odstavit, přenechte zazimování odborníkům, jelikož pouhé vypuštění vody nestačí. 

Je nutné vyčerpat vodu z vířivky, trysek, potrubí včetně rozbočovacích ventilů a připravit i čerpadla na zimu. Některá vedení a komponenty mohou být z konstrukčních důvodů umístěné níže, než je vypouštěcí ventil, čili v nich může zůstat voda, která při zamrznutí díly poškodí. Jedná se o poměrně složitý úkon, proto by jej laici neměli dělat. 

Tuto službu si můžete u naší společnosti Relax na MAX s.r.o. objednat. Stačí nás kontaktovat a domluvit se.

×

Splátková kalkulačka ESSOX