Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Relax na max s.r.o.
info@relaxnamax.cz
PRODEJ A MARKETING Tel.+420 702 888 100
SERVIS, INSTALACE, DOPRAVA Tel.+420 608 418 688

ZBOŽÍ V AKCI

cena 129 900 Kč (5 196 EUR)
cena 199 900 Kč (7 996 EUR)
cena 11 900 Kč (476 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

cena 11 900 Kč (476 EUR)
cena 890 Kč (36 EUR)

17. 05. 2019

Jacuzzi a vířivka, jaký je mezi nimi rozdíl?

 

Jacuzzi je název americké firmy, která vyrábí vířivé vany již mnoho let. Byla založena už v roce 1915 (před více než 100 lety) a postupem času toto její jméno zlidovělo. Lidé jím označují vířivky obecně.

Pokud tedy budeme vyhledávat vířivku na anglickém Google, jako vyhledávací výraz zadáme "jacuzzí", ne whirlpool, hot tub apod.

 

Co je tedy vířivka?

Vířivka (vířivý bazén, jacuzzi, spa, hot tub) je tedy vana s hydromasážním systémem s cirkulací vzduchu a tlakové vody. Umožňuje masážní a relaxační koupele.

Vířivky byly v minulosti využívány především k léčbě revmatického onemocnění v rehabilitačních centrech či nemocnicích. Kdo například docházíte na rehabilitace, určitě jste se s vířivkou setkali.

Postupem času se hydromasážní vany dostávali i do domácností.

Vířivka na terase

 

Vířivka proudem vody masíruje a tím regeneruje. Má blahodárné účinky na náš organismus, prohřívá celé tělo, zlepšuje krevní oběh a v neposlední řadě prospívá i naší pokožce a psychice.

Relaxace, masáže, vířivky apod. efektivně odbourávají stres a nervozitu. Není tedy divu, že se jsou každým rokem žádanější.

 

Druhy trysek vířivek

U vířivek rozdělujeme 2 druhy trysek: vodní a vzduchové:

  • Vodní trysky zajišťují hydromasáž, dělí se svou velikostí a průtokem vody (na bodové, rotační, nastavovací, atd…) jedná se o intenzivní masáž celého těla

  • Vzduchové trysky zajišťují tzv. perličkovou koupel. Vzduch se do trysek dostává za pomoci výkonného vzduchového kompresoru – tzv.blower – slouží především k relaxaci

 

Perličková koupel je koupel, při které se ve vaně vytváří ve vodě perličky vzduchu, které mají masážní efekt. Někdy se používá výraz „mokrá masáž“, „bublinková masáž“, „bublinková lázeň“, nebo „bublinková koupel“.