Termokryt je důležité příslušenství každé vířivky

Studená voda v bazénu, koupající se včela a odpad organického i neorganického původu. To asi všichni známe, ale u vířivek toto platit nemusí. Stačí koupit termokryt.

Co je termokryt a k čemu slouží?

Termokryt je víko vířivé vany, které brání především před unikáním tepla do okolního prostředí. Je důležitý jak pro venkovní, tak i pro vnitřní použití.

Venku, především v zimě, chrání vířivou vanu před chladem a ochlazováním ohřáté vody. Všichni si asi dokážeme představit, co by se stalo, kdyby byla vířivka ve sněhu a otevřená. Její automatika by bránila zamrznutí a třeba by udržovala vodu na požadované vysoké stupně Celsia, ale co náklady? Ty by byly šílené!

Při použití uvnitř brání unikání tepla a odpařování teplé vody (páry), což zamezuje nadměrné vlhkosti v místnosti. omezuje tak tvorbu plísní a šetří náklady na vytápění.

_vyrp13_137Florida--1

Poskytuje mechanickou ochranu

Další vlastností termokrytu je, že chrání vířivou vanu před vnikem nečistot ve venkovních prostorách, jako jsou různé mušky, listí či jehličí.

Celou vířivku uzavírá, takže chrání také před vnikem drobných zvířat, jako jsou kočky, kuny a podobně. Bohužel se i takové případy stávají, kdy prostě kočka svou neopatrností zašpiní a poškrábe akrylátový povrch vířivky.

Termokryt jako povinné příslušenství?

Určitě jsme ve výše uvedených odstavcích neshrnuli všechny výhody termokrytu. Každopádně je jasné, že mít termokryt se vyplatí.

Ušetříte, vířivku ochráníte a ještě z toho budete mít dobrý pocit. Co víc si přát?

×

Splátková kalkulačka ESSOX